این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

پوستر کنگره
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

دنیا بخاطر سابقه تاریخی علم اندوزی ما، از ما حساب می برد

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی: علت اینکه دنیا از ما حساب می برد سابقه تاریخی درخشان ما در علم اندوزی است.

به گزارش خبرنگار کنگره بین المللی جندی شاپور، عباس پاپی زاده نماینده شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در نخستین کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول گفت: توجه به دانشگاه جندی شاپور، تاریخ تاسیس دانشگاه های جهان را جابه جا خواهد کرد زیرا این دانشگاه نخستین دانشگاه آکادمیک جهان بوده وشاخص هایی داشته که در نوع خود یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می شوند. همین ویژگی های منحصر به فرد که در ملت ما وجود داشته باعث شده تا دیگران از کشور ما حساب ببرند.

وی ادامه داد: انتقال نقاط قوت و ویژگی های تاریخی باعث اعتماد به نفس در بین نسل بعد می شود زیرا اگر ملتی تاریخ بخواند، کودکانش هم مانند بزرگان فکر میکنند.

نماینده مردم دزفول تصریح کرد: شهر جندی شاپور به عنوان یک شهر تاریخی، برتری غنی تمدن ایران باستان نسبت به دنیا را نشان می دهد و بافت قدیم دزفول با معماری منحصر بفرد خود به عنوان بخشی از تاریخ این سرزمین ارزشمند این سرزمین است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

پاپی اضافه کرد: امیدواریم با برگزاری این کنگره حرکت متفاوتی اتفاق بیفتد و دانشگاه جندی شاپور چیزی را که در گذشته داشته، مجددا بدست بیاورد. بازگشت1395/12/03
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !