این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

پوستر کنگره
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

گذشته جندی شاپور افتخاری برای ایران و مسلمانان جهان محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان: برگزاری کنگره بین المللی جندی شاپور اقدامی شایسته در راستای معرفی هر چه بهتر سرمایه های علمی و تاریخی این منطقه است.


به گزارش خبرنگار کنگره بین المللی جندی شاپور: آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در آئین افتتاحیه نخستین کنگره بین المللی جندی شاپور در محل سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: شهر تاریخی جندی شاپور وسعت و پیشینه تاریخی زیادی دارد که به عنوان یکی از شهرهای مهم دنیا به حساب می آمده و افتخاری برای مسلمانان و ایران است.

وی ادامه داد: برگزاری کنگره بین المللی جندی شاپور اقدامی شایسته در راستای معرفی هر چه بهتر سرمایه های علمی و تاریخی این منطقه است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به تاریخ جندی شاپور و سابقه 1800 ساله این مرکز علمی اشاره کرد و گفت: در گذشته چهار حوزه علمیه در دنیا وجود داشته که یکی از آن ها در خوزستان و شهر باستانی جندی شاپور قرار گرفته بود. این مساله نشان دهنده غنای تاریخی و علمی عظیم این شهر را نشان میدهد.

آیت الله موسوی جزایری تاکید کرد: تاریخ جندی شاپور بیانگر شکوه ایرانیان و مظهر افتخار مسلمانان است چرا که این مرکز علمی با ورود اسلام به سرزمین ایران همچنان تا سال های بعد از آن و به ویژه در دوران امام علی (ع) در اوج فعالیت های علمی خود بوده است.

وی افزود: با این سابقه درخشان تاریخی و علمی، وظیفه داریم جندی شاپور و غنای آن را حفظ کرده و ادامه دهیم.بازگشت1395/12/03
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !