این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

پوستر کنگره
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

دزفول همچون ستاره اي درخشان در خوزستان مي درخشد/ رشد چشمگیر علمی پس از انقلاب

رئیس کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی: خوزستان تبلور علم و فرهنگ بوده است و دزفول چون ستاره اي در آن مي درخشد.

به گزارش خبرنگار کنگره، دکتر علی اکبر ولایتی در دومین روز و در مراسم اختتامیه کنگره بین المللی جندی شاپور اظهار داشت: در كتاب هاي تاريخي زيادي از جندي شاپور و دانشگاه آن ياد شده است كه نشان دهنده قدمت و عظمت این دانشگاه است نميتوان منكر آن شد.
وي ادامه داد: اين مركز يكي از قوي ترين مراكز علمي زمان خود، بخصوص در طب بوده و اساتيد زيادي را پرورش داده است.
رئیس کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنين به قدمت چند هزار ساله توليد علم در خوزستان اشاره كرد و تصريح كرد: خوزستان تبلور علم و فرهنگ بوده است كه دزفول در آن میدرخشد و شیخ انصاری یکی از ستاره های درخشان مذهب تشیع در دزفول است.

وی ادامه داد: دزفول بزرگان زيادي داشته است كه در حفظ خوزستان در مقابل تعرض دشمن در سال های دفاع مقدس نقش بسزايي داشته اند.

رئیس کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگیوی با بیان اینکه در دوران پیش از انقلاب اسلامی تعداد دانشجویان کشور کمتر از 200 هزار نفر بوده گفت: امروز چهار میلیون و 800 هزار دانشجو در کشور داریم که نشان دهنده توسعه و رشد علمی کشور در دوران پس از انقلاب است.
وی با بیان اینکه روند رشد علمی کشور، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ارتقا داشته است افزود:تعداد مقالات علمی در نشریات معتبر علمی قبل از انقلاب 700 مقاله بود که این رقم بعد از انقلاب به 40 هزار رسید.

دکتر ولایتی در ادامه به دكتر محمدرضا مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دزفولي اشاره كرد و گفت: دکتر محمد رضا مخبر دزفولي يكي از چهره های ماندگار کشور و یکی از استعدادهاي درخشان دزفول است كه طي يازده سال فعاليت خود در شوراي عالي انقلاب فرهنگي نقش مهمي در ساماندهي علمي و فرهنگي كشور داشته است كه براي روشن شدن اقدامات صورت گرفته توسط وی باید به تقصیل به آن ها پرداخت.

در این مراسم همچنین آیت الله سیدعلی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول نیز از تلاش های علمی دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، چهره ماندگار کشور و شخصیت برجسته دزفول تجلیل کردند.

کنگره بین المللی جندی شاپور که از روز سه شنبه(3 اسفند) با سخنرانی دکتر فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شده بود چهارشنبه شب به کار خود پایان داد.
بازگشت1395/12/04
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !