این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

پوستر کنگره
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

تبدیل جندی شاپور به یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا

معاون سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری: اگر به جندی شاپور و این شهر باستانی توجه شود؛ این منطقه به یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا تبدیل می شود.

به گزارش خبرنگار کنگره بین المللی جندی شاپور: محمدحسن طالبیان در نخستین کنگره جندی شاپور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی جندی شاپور گفت: شناخت ایران بدون خوزستان امکان پذیر نیست. به یمن کاوش ها در شمال خوزستان سه ثبت جهانی داشته ایم و اگر کارهای جندی شاپور پیگیری شوند، این شهر نیز ثبت جهانی خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در کشوری هستیم که ظرفیت های فرهنگی عظیمی دارد اما متاسفانه کشور و مردم ازین ظرفیت ها آگاه نیستند. برای حل این مشکل همه ارگان ها باید همکاری کنند.

معاون سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در حال حاضر کاوش های باستان شناسی شروع شده و پایگاهی هم برای حفظ این آثار ایجاد شده است. این آثار اگر درست رسیدگی شوند این منطقه به یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا تبدیل می شود.

وی افزود: به یمن امنیتی که در کشور وجود دارد، جذب گردشگر روند خوبی داشته که در صورت ادامه این روند در معیشت مردم تحول ایجاد میشود.

وی به پل باستانی دزفول هم اشاره کرد و افزود: بودجه خوبی برای پل باستانی دزفول در نظر گرفته شده است تا ان شالله بتوان مشکلات آن را برطرف کرد. بازگشت1395/12/03
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !