این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

پوستر کنگره
اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

دکتر عصاری: امید است دانشگاه جندی شاپور در صدر دانشگاه های جهان قرار گیرد

دبیر کنگر بین المللی جندی شاپور دزفول: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته دانشگاه جندی شاپور به عنوان نخستین دانشگاه در صدر دانشگاه های جهان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، در ابتدای مراسم دکتر عصاری ریاست دانشگاه و دبیر کنگره به ارائه سخنانی در خصوص جایگاه دانشگاه باستانی جندی شاپور و تلاش 2 ساله صورت گرفته برای برگزاری این کنگره بین المللی سخن گفت.
وی گفت: این کنگره جز معدود برنامه هایی است که هم در حوزه عملی و هم نظری گام های ارزشمندی برداشته است. ارائه بیش از 200 مقاله و تدوین هشت کتاب از جمله اقدامات علمی صورت گرفته در این پروسه 2 ساله آماده سازی کنگره بوده است.
دکتر عصاری ادامه داد: به موازات اقدامات علمی، کاوش های باستان شناسی در حوزه منطقه جندی شاپور صورت گرفته است که قبل از این در زیر زمین مدفون شده بودند.
دبیر کنگره افزود: دبیرخانه دائمی جندی شاپور در روز دوم کنگره به دست دکتر ولایتی افتتاح می شود و راه اندازی مرکز تحقیقات جندی شاپور در راستای تداوم تولیدات علمی و بازخوانی این میراث گرانبها که هیات امنای آن عالی ترین مقامات فرهنگی کشور هستند از جمله اقداماتی است که در این کنگره برنامه ریزی شده و صورت می گیرد.
وی افزود: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته دانشگاه جندی شاپور به عنوان نخستین دانشگاه در صدر دانشگاه های جهان قرار گیرد.


بازگشت1395/12/03
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !